Akcja „Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu świeckiego - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Akcja „Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu świeckiego

Data publikacji 30.08.2019

Akcję "Trzeźwy kierujący" policjanci z powiatu świeckiego prowadzili w czwartek od wczesnych godzin porannych oraz późnym wieczorem. Kontrolowano wszystkich przejeżdżających kierowców. Łącznie sprawdzono trzeźwość 670 osób.

W policyjnej akcji „Trzeźwy kierujący” w czwartkowy poranek oraz późnym wieczorem (29.08.19) wzięli udział funkcjonariusze komendy w Świeciu. W ramach działań policjanci sprawdzali głównie trzeźwość kierowców, gdyż nietrzeźwi za kierownicą stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach akcji mundurowi skontrolowali 670 kierujących. Tego dnia dwóch z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą po alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów patrolujących miasto ok 15.30 na ul. Sportowej w Świeciu. Stróże prawa zatrzymali 59-letniego kierowcę toyoty yaris ze Świecia, który „wydmuchał” blisko 1,5 promila.

Patrol ruchu drogowego, w ramach prowadzonych działań, skontrolował natomiast kierującego motorowerem w Świeciu na ul. Zamkowej. O godz. 19.40, 33-latek usiadł za kierownicą po alkoholu, mając 1,3 promila w organizmie.

Niefrasobliwi kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Funkcjonariusze przypominają, że za jazdę na tzw. podwójnym gazie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zapewniają również, że tego typu działania będą prowadzone cyklicznie o różnych porach dnia, aby eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska