Nasi policjanci znów na podium! - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Nasi policjanci znów na podium!

Data publikacji 11.09.2019

Policyjni biegacze z komendy w Świeciu znów odnieśli sukces. Asp. szt. Robert Borek, mł. asp. Dawid Janus i sierż. szt. Piotr Rubaj stanęli na podium w klasyfikacji drużynowej podczas 29. Międzynarodowego Półmaratonu Signify - PHILIPS pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Blisko 2700 uczestników wzięło udział w rozgrywanym w minioną niedzielę (8.09.19) w Pile, 29. Międzynarodowym Półmaratonie Signify - PHILIPS, w ramach którego funkcjonariusze Policji rywalizowali w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji.

W zawodach o Puchar Policji wystartowało 85 policjantów, w tym 13 funkcjonariuszy policji z Izraela. I tym razem nie zabrakło reprezentantów Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Nasi zawodnicy - asp. szt. Robert Borek, mł. asp. Dawid Janus i sierż. szt. Piotr Rubaj, powtórzyli swój zeszłoroczny sukces i ponownie uplasowali się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej Policji, poprawiając przy tym osiągnięty w ubiegłym roku wynik o prawie 12 minut.

O tym, jak bardzo zacięta była rywalizacja, świadczy fakt, iż kolejną drużynę, reprezentację Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, wyprzedzili zaledwie o 3 sekundy. Zawody wygrała drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W klasyfikacji indywidualnej policjantów Dawid Janus był 8 (czas: 01:24:12), Robert Borek 14 (czas: 01:28:31), a Piotr Rubaj 16 (czas: 01:31:30).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska