Zakończyła się trzecia edycja akcji EDWARD - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Zakończyła się trzecia edycja akcji EDWARD

Wczoraj (26.09.19) obchodziliśmy „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” o nazwie EDWARD. Celem akcji było przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem, jakim jest duża liczba osób, które codziennie tracą życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Wczoraj (26.09.19) obchodziliśmy „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” o nazwie EDWARD. Przypomnijmy, że nazwa jest skrótem i  pochodzi od  angielskiego tłumaczenia European Day Without A Road Death i jest organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi, m.in. Polską. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, policjanci ze Świecia przez całą dobę śledzili sytuację na drogach naszego powiatu. 

Akcja swoimi działaniami dąży do zerowej śmiertelności ofiar wypadków drogowych w Europie  w tym konkretnym dniu czyli 26 września. Mundurowi podczas 24 godzinnych działań kontrolowali trzeźwość, przeprowadzali czynności kontrolno-pomiarowe, ale także zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych oraz na to, czy piesi również stosują się do przepisów ruchu drogowego. Za dostrzeżone wykroczenia dyscyplinowali użytkowników dróg.

Ponadto policjanci  z powiatu świeckiego, tego dnia, podejmowali również różnego rodzaju przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktyczne. Spotykali się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami szkół podstawowych aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Nauka połączona z zabawą pozwoliła powtórzyć najważniejsze zasady obowiązujące na drodze.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Policjant kontroluje wyposażenie pojazdu
  • Policjant kontroluje stan trzeźwości kierowcy
  • Policjanci dokumentują czynności w radiowozie