Wiadomości

Policjanci ze Świecia kontrolują tereny ogródków i apelują do ich właścicieli

 

Powoli rusza wyczekiwany przez działkowców sezon. W związku z tym, świeccy policjanci patrolują tereny ogrodów działkowych, prowadzą kontrolę zabezpieczeń domków letniskowych oraz przypominają napotkanym działkowcom, jak należy zabezpieczyć sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży.

W sezonie letnim może dochodzić do częstych włamań i kradzieży przedmiotów z altan na terenach ogródków działkowych i domków letniskowych. Świeccy policjanci podejmują działania, które mają na celu ograniczenie tych zjawisk, jednak właściwe zabezpieczenie swojej własności najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa. Mundurowi podczas patroli przypominają użytkownikom działek, że tylko wspólne działania policji i działkowców przyczynią się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Wskazują na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności.

 

Policjanci apelują aby:

  •   kontrolować działki swoje i sąsiadów,
  •   interesować się nieznanymi samochodami, które parkują w okolicy, zapisywać ich numery rejestracyjne a niepokojące sygnały przekazać do najbliższej jednostki policji,
  •   zadbać o bezpieczeństwo własnego mienia pozostawionego w domkach letniskowych, altanach, poprzez zakładanie solidnych zamków w drzwiach, montaż okiennic i wzmocnienie ościeżnic,
  •  po wykonanej pracy umieścić narzędzia w zabezpieczonych schowkach,
  •  przeciwdziałać kradzieżom oraz pomóc w odszukaniu skradzionej lub zagubionej własności, poprzez zapisanie istotnych cechy charakterystycznych przedmiotów pozostawionych na działce.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska