Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy

Policjanci ze Świecia zaledwie w ciągu dwóch dni zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, którzy przejeżdżali ulicami powiatu mając, w organizmie od blisko promila do ponad trzech. Niefrasobliwi kierowcy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niechlubny rekordzista przykuł uwagę policjantów ruchu drogowego patrolujących miejscowość Gołuszyce w sobotę (19.08.17) po godz. 10:00. Kierował motorowerem, a wykonywane przez niego manewry nie były w pełni skoordynowane. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej okazało się, że 45-letni mieszkaniec powiatu świeckiego kierował pojazdem mając 3,3 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

W sobotni wieczór w ręce policjantów wpadł również 21-letni motorowerzysta, który miał we krwi ponad 1,5 promila i przemieszczał się ulicami Gruczna (pow. świecki) oraz 29 –latek jadący motorowerem w Osinach (pow. świecki), który wydmuchał 0,69 ml.

W niedzielę (20.08.2017) tuż po godz. 02:00, patrol ruchu drogowego, w Wiągu (pow. świecki), skontrolował kierującego oplem vectra. W tym przypadku 40-latek, jak się okazało, miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi udaremnili też dalszą jazdę 58-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego, który przed 08:00 jechał mercedesem ulicą Bydgoską w Nowem. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Nie mylili się. Kierowca miał go 1,77 promila we krwi. 0,86 promila w organizmie miał z kolei 44-letni motorowerzysta zatrzymany przez ruch drogowy w Grucznie, ok godz. 09:30.

Mężczyznom za popełnienie przestępstwa grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Okres wakacji to okazja dla wielu osób na plenerowe spotkania z krewnymi i znajomymi. Niestety dla niektórych alkohol jest ich nierozłącznym elementem i w sposób świadomy będąc pod jego działaniem wsiadają za kierownicę, stając się tym samym śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu.

 

Świeccy mundurowi apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości oraz rozsądek, kulturę i trzeźwość za kierownicą.

 

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska