Wiadomości

Dzielnicowy wspólnie ze strażnikiem leśnym przypominali dzieciom o bezpieczeństwie

Dzielnicowy ze świeckiej komendy wspólnie ze strażnikiem leśnym Nadleśnictwa Dąbrowa spotkali się z dziećmi, aby pod koniec wakacji przypomnieć im o bezpieczeństwie. Oprócz tematów związanych z właściwym zachowaniem nad wodą i w lesie poruszyli też zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Dzieci z Taszewa i Taszewka (pow. świecki) miały okazję spotkać się i poznać swojego dzielnicowego. Policjant rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Podczas prelekcji przypomniał o zasadach bezpiecznego wypoczynku w domu, nad wodą, czy w górach. Informował dzieci o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać, gdy nie zachowają ostrożności w kontaktach z osobami obcymi.

O zasadach obowiązujących podczas spacerów po lesie opowiedział natomiast strażnik leśny z Nadleśnictwa Dąbrowa. Przekazał dzieciom wiele rad dotyczących zachowania w czasie wystąpienia nagłego zagrożenia np. burzy czy silnego wiatru w chwili kiedy jesteśmy na terenie lasu.

Dzielnicowy, w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami początkiem roku szkolnego, wymienił dzieciom podstawowe zasady obowiązujące na drodze. Wyjaśnił, jak zwiększa się widoczność pieszego z odblaskiem i wytłumaczył dlaczego, należy szczególnie uważać przechodząc przez jezdnię.

Mundurowi uatrakcyjnili pogadankę wręczając wszystkim słuchaczom odblaskowe kamizelki i kolorowe książeczki. Na koniec wszyscy razem podsumowali zebrane wiadomości przy wspólnym ognisku.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska