Akcja „Prędkość” na drogach powiatu świeckiego - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu świeckiego

W miniony piątek (25.08.17) policjanci świeckiej drogówki prowadzili wzmożone działania, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL, pn. ,,Prędkość". W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Policyjne działania pn. Prędkość mały charakter międzynarodowy, a brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

W ramach akcji mundurowi dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Działania realizowane były zarówno podczas statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Policjanci wykorzystywali w swojej pracy m.in wideorejestratory, laserowe oraz radarowe mierniki prędkości. W takcie prowadzonej akcji policjanci wyczuleni byli również na te kategorie wykroczeń, które są przyczynami wypadków drogowych .

Akcja trwała w godzinach od 6 do 22. W tym czasie mundurowi ze świeckiej "drogówki" skontrolowali blisko 100 kierujących pojazdami. Jak się okazało połowa z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. W czasie prowadzenia akcji policjanci zatrzymali dwóm kierującym prawo jazdy. Nałożyli 50 mandatów i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszali się kierowcy, weryfikowali również ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty.  Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska