Za brawurę na drodze słono zapłacą - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Za brawurę na drodze słono zapłacą

Policjanci ze świeckiej drogówki w piątek (25.08.17) podczas prowadzenia działań „Prędkość” srogo ukarali kierowców, którzy brawurowo poruszali się po drogach naszego powiatu.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 08:20 w Warlubiu na autostradzie. Policjanci pełniący służbę w policyjnym wideorejestratorze zauważyli szybko poruszający się pojazd marki Hyundai. Wykonany pomiar wskazał, że auto pędziło z prędkością 197 km/h. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, okazało się, że kierował nim 42-letni mieszkaniec Tczewa. W związku z przekroczeniem prędkości kierujący został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Kolejni niesforni kierowcy wpadli w ręce policjantów podczas patrolu miejscowości Bzowo (pow. świecki). Po godz. 09:20 mundurowi zatrzymali kierowcę Audi, który przy ograniczeniu prędkości do 70km/h jechał 138km/h. Wyprzedził też nieoznakowany radiowóz mimo obowiązującego na danym odcinku drogi zakazu. Za brawurową jazdę z nadmierną prędkością 22-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Na jego konto wpłynęło także 15 punktów karnych.

W tej samej miejscowości policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 22-letni świecianin, podróżując vw golfem, również wyprzedził radiowóz mimo obowiązującego zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej, nie posiadał dokumentów a stan techniczny pojazdu miał wiele do życzenia. Jak się okazało, mężczyzna nie okazał prawa jazdy, ponieważ już wcześniej odebrali mu je policjanci za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych. Za popełnione wykroczenia będzie musiał zapłacić 800zł a konto zasili kolejne 5 punktów karnych.


Pamiętajmy! Brak wyobraźni, częsty pośpiech, alkohol to najczęstsze przyczyny wypadków. Ludzkie tragedie nie biorą się z opowieści, to życie pisze taki scenariusz. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i rozwagę.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska