Tylko w weekend trzech zatrzymanych z narkotykami - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Tylko w weekend trzech zatrzymanych z narkotykami

 

W miniony weekend policjanci ze Świecia zatrzymali 3 osoby, które wbrew ustawie posiadały przy sobie środki odurzające. Za takie czyny grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Świeccy policjanci w ubiegły piątek i sobotę mieli dużo pracy, bo w ich ręce „wpadały” trzy osoby posiadające narkotyki. Do zatrzymań dochodziło na terenie gminy Świecie.

W piątek (25.08.17) najpierw zatrzymano 19-latka ze Świecia. Miał przy sobie papierowy woreczek z marihuaną. Wylegitymowany został przez policjantów ruchu drogowego w na ulicy PCK.

Po godz. 23:00, tego samego dnia, funkcjonariusze OPI skontrolowali kierowcę opla astry jadącego ulicą Wojska Polskiego. Podczas kontroli jednak, to pasażer pojazdu wzbudził u mundurowych pewne podejrzenia. Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego był nerwowy i bardzo pobudzony. Podejrzenia policjantów rozwiały się, kiedy podczas kontroli u 22-latka znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Mężczyzna sam przyznał, że jest to amfetamina, co potwierdziło późniejsze badanie zabezpieczonej substancji.

W sobotę (26.08.17) w Głogówku Królewskim policjanci świeckiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej vw golfa. I w tym przypadku szczególnym zainteresowaniem mundurowi objęli pasażera pojazdu. W etui na dokumenty policjanci ujawnili woreczek z białą substancją. Przeprowadzone w komendzie badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciele zatrzymani w policyjnym areszcie. Zarówno mieszkaniec powiatu sępoleńskiego jak i dwaj Świecianie usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Za przestępstwo to grozi im do 3 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska