„Bezpieczny weekend” w powiecie świeckim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Bezpieczny weekend” w powiecie świeckim

W ostatnie dni wakacji policjanci z powiatu świeckiego prowadzili działania ”Bezpieczny weekend”. Na drogach spotkać można było większą ilość patroli, które korzystały nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na świeckich drogach pojawili się także mundurowi na motocyklach.

Podczas ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend" policjanci kontrolowali prędkość kierujących pojazdami, ale przede wszystkim eliminowali z ruchu osoby pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także sposób przewożenia dzieci oraz czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa. Świeccy mundurowi kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Podczas działań mundurowi nie zapomnieli o pieszych. Zwracali szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Niektórzy z kontrolowanych za popełnione wykroczenia, m.in. przejście przez jezdnię na czerwonym świetle, czy poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi, otrzymali mandat.

W ciągu ostatnich trzech dni na terenie powiatu świeckiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło jednak do 17 kolizji drogowych. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Policjanci wyeliminowali również z dróg dwóch nietrzeźwych kierowców i zatrzymali im prawa jazdy.

Panujące obecnie warunki atmosferyczne w postaci obfitych opadów deszczu i silnego wiatru sprawiają, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów jak i pieszych o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragedii!   

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska