Kręciliśmy bezpieczeństwo nad Jeziorem Deczno - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kręciliśmy bezpieczeństwo nad Jeziorem Deczno

W Sulnówku nad Jeziorem Deczno odbył się festyn w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Policjanci z Bydgoszczy i Świecia wspólnie z innymi mundurowymi przyłączyli się do wspólnej zabawy. Pokazy ratownictwa na wodzie w wykonaniu straży pożarnej, WOPR-u i policji wprawiły w zachwyt dzieciaki obecne na festynie. Oprócz tego były gry, zabawy oraz liczne nagrody związane z bezpieczeństwem.

Wczoraj (01.07.18) w Sulnówku (pow. świecki) nad jeziorem Deczno Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz innymi mundurowymi zorganizowali festyn. W ramach Kampanii MSWiA wspólnie wkręcaliśmy w bezpieczeństwo… nad wodą zarówno dzieci jak i dorosłych. W inicjatywie wzięli udział również ratownicy Wdeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ramach tego przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne . Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy oraz zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego.

Technik kryminalistyki odkrywał przed ochotnikami tajniki daktyloskopii i ujawniania śladów. Policjantki z kolei zorganizowały konkurs plastyczny. Dzieci ujawniały nie tylko swoje talenty plastyczne ale również umiejętności rozwiazywania rebusów i krzyżówek.  

Chętni mogli wziąć udział w grze „zostań policjantem”, podczas której dzieci bawiąc się, poznawały zasady zachowania w sytuacjach awaryjnych i uczyły się unikać niebezpieczeństw. Ponad to zapamiętywały numery alarmowe, które pozwolą im zawiadomić odpowiednie służby w przypadku zagrożenia oraz dowiedziały się co robić, aby być bezpiecznym nad wodą i w domu oraz czego nie należy robić, aby nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji.

Nie obyło się bez nagród. Uczestnicy festynu odchodzili z uśmiechami, „górą” dobrych wspomnień i odblaskowymi upominkami.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...