Komendant Powiatowy Policji w Świeciu przywitał nowego policjanta - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Komendant Powiatowy Policji w Świeciu przywitał nowego policjanta

Data publikacji 12.07.2018

Szeregi Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zasilił nowy funkcjonariusz. Złożył uroczyste ślubowanie. Odbędzie półroczne szkolenie, po którym powróci do macierzystej jednostki.

By doczekać tej uroczystej  chwili, młody adept musiał przejść przez trudny proces rekrutacji, złożony z kilku etapów. Musiał wykazać się nie tylko wiedzą i sprawnością fizyczną, ale także predyspozycjami psychicznymi.

Wczoraj (11.07.18) w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służy policjantów. Pośród nich był także Bogusz Czyżniewski z powiatu świeckiego. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Podczas spotkania mł. insp. Robert Olszewski, pogratulował nowemu funkcjonariuszowi wyboru zawodu, życząc mu wielu sukcesów w służbie i przypominając wzory zachowania jakimi powinien kierować się funkcjonariusz Policji.

Dzisiaj (12.07.18) nowi funkcjonariusze rozpoczęli półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile. Po jego pomyślnym ukończeniu powrócą do swoich macierzystych jednostek, gdzie podejmą służbę.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska