Kolejna wspólna akcja Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kolejna wspólna akcja Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Świeciu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Przedstawiciele obu służb monitorowali zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP, czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek. Rozmawiali z kierowcami oraz rozdawali ulotki informacyjne.

Przejazdy kolejowe to miejsce, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci ze Świecia wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Nadrzędnym celem działań jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

W czasie piątkowych (31.08.18) działań mundurowi rozmawiali z kierowcami o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywaniu się przed znakiem „Stop”. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

Na szczęście do wypadków drogowych na przejazdach kolejowych dochodzi dość rzadko. Jednak z uwagi na fakt, że tego rodzaju zdarzenia charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych w dalszym ciągu będzie pozostawać pod nadzorem Policji oraz Straży Ochrony Kolei.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...