Odblaskowe „Żuczki” odwiedziły komendę policji - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Odblaskowe „Żuczki” odwiedziły komendę policji

Grupa odzianych w odblaskowe kamizelki maluchów z Przedszkola Publicznego nr 8 w Świeciu odwiedziła policjantki z Zespołu ds. Nieletnich. Mundurowe zapoznały dzieci ze specyfiką swojej pracy i przypomniały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło też atrakcji.

Dzisiaj (26.09.2018) w budynku komendy w Świeciu było niezwykle jasno i gwarno, a to za sprawą dzieci z przedszkola nr 8. Jak na bezpiecznego malucha przystało, wszystkie przedszkolaki przyszły w kamizelkach odblaskowych.

Podczas wycieczki dzieci zagościły najpierw na sali, gdzie odbywają się odprawy służbowe policjantów. Choć mali goście dużo już wiedzieli na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, to i tak dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia kilku podstawowych zasad. Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantek o tym, jak być bezpiecznym na drodze, podczas kontaktów z obcymi osobami, czy też z nieznanymi zwierzętami. Miały również możliwość zapoznania się ze sprzętem używanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, w tym również z policyjnym motocyklem.

Mł. asp. Julia Świerczyńska oraz sierż. szt. Paulina Kufel podkreśliły jak ważne są elementy odblaskowe, które dzieci mają na sobie i wyjaśniły zasadę ich działania za pomocą specjalnej tuby.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska