Niewłaściwe wyprzedzanie przyczyną wypadku - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Niewłaściwe wyprzedzanie przyczyną wypadku

Wczoraj (7.10.18) w Grucznie, pow. świecki, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierująca vw passatem wykonując manewr wyprzedzania nagle skręciła na prawy pas zderzając się z kierowcą renault, po czym zjechała ze skarpy i dachowała. 36-letnia pasażerka vw trafiła do szpitala. Postępowanie prowadzone w tej sprawie wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (7.10.18) o godzinie 7.00 w Grucznie (powiat świecki). Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Świeciu ustalili, że 52-letnia kierująca vw passatem, mieszkanka powiatu świeckiego, jadąc w kierunku Bydgoszczy wyprzedzała rząd pojazdów. Wykonując manewr nagle skręciła na prawy pas uderzając w jadący w tym samym kierunku samochód renault. Jechał nim 46-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała ze skarpy i dachowała. Z obrażeniami ciała przewieziona do szpitala została 36-letnia pasażerka vw. Kierujący byli trzeźwi.  
Na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków. Postępowanie prowadzone w tej sprawie wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska