Uczniowie z Nowego i Rychławy odwiedzili Komisariat Policji w Nowem - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Uczniowie z Nowego i Rychławy odwiedzili Komisariat Policji w Nowem

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem oraz Szkoły Podstawowej w Rychławie odwiedzili policjantów w komisariacie policji. Mundurowi zapoznali dzieci ze specyfiką swojej pracy i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło też atrakcji.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowem gościli w ostatnim czasie wielu gości. Pracę mundurowych chcieli poznać uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem oraz Szkoły Podstawowej w Rychławie.

Najmłodsi z zachwytem oglądali budynek, oraz wyposażenie pomieszczeń. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali stanowiska pracy, omówili, do czego służą poszczególne urządzenia oraz opowiedzieli, jak ważne są ich zadania. Policjanci przygotowali również pokaz sprzętu policyjnego.

Była to doskonała okazja, aby przekazać dzieciom informacje o tym, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz na co uważać i jak unikać zagrożeń. Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantów o tym, jak być bezpiecznym podczas kontaktów z obcymi osobami, czy też z nieznanymi zwierzętami.

Dzielnicowy - st. asp. Marcin Ośko podkreślił jak ważne są elementy odblaskowe, a na zakończenie spotkania dzieci mogły wcielić się w rolę policjanta zasadzając za kierownicą radiowozu.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska