Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych

Data publikacji 09.10.2018

Kolejni pijani kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu przez policjantów ze Świecia. Zatrzymani w Jeżewie oraz Łowinie mężczyźni kierowali po alkoholu. Teraz czeka ich wizyta w sądzie, a za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W piątek i niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Po wykonaniu czynności z ich udziałem zostali zwolnieni. Wkrótce obaj usłyszą zarzuty, a następnie postępowania prowadzone przez funkcjonariuszy zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Świeciu do rozpatrzenia.     

Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (5.10.18) około godz. 19.30 przez patrol z Posterunku Policji w Pruszczu. Mężczyzna kierował samochodem osobowym daewoo matiz na drodze publicznej w miejscowości Łowin. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52-letni mężczyzna "wydmuchał" ponad 2 promile.

Kolejny zatrzymany nietrzeźwy  kierował motorowerem. W niedzielę (7.10.18) około godz. 14.10 w Jeżewie, pow. świecki, kierował rometem będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 1,3 promila. Kierowca to 40 latek zamieszkały w powiecie świeckim. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyznom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdem nawet na 15 lat.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska