Wiadomości

Stracił prawo jazdy, bo przekroczył prędkość o 67 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 09.10.2018

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o 67 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym marki Audi. Mężczyzna jechał z prędkością 117 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Wczoraj (8.10.18) około godziny 20.40 na ul. Bydgoskiej w Świeciu, uprawnienia do kierowania, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali kierującemu audi, który z nadmierną prędkością poruszał się w obszarze zabudowany. 32-latek w trakcie pomiaru jechał z prędkością 117 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym.

W tym przypadku piractwo drogowe zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy, mandatem oraz punktami karnymi. Prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych, a najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska