Wiadomości

Oscy policjanci odwiedzili przedszkolaków z Lniana, czytali im bajki, a przy okazji uczyli bezpiecznych zachowań

Policjanci z Posterunku w Osiu spotkali się z przedszkolakami z Lniana. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Ciekawość maluchów przejawiła się w licznych pytaniach dotyczących codziennej pracy policjantów.

Małe „słoneczka” z przedszkola w Lnianie odwiedzili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz przypomnieli o właściwym korzystaniu z sygnalizacji świetnej oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, podczas wieczornych spacerów.

Przedszkolaki chciały jak najwięcej wiedzieć o codziennej pracy policjantów. Demonstracja sprzętu policyjnego: kajdanek, pałek służbowych czy kamizelek wywołała ogromne zainteresowanie.

Na zakończenie sierż. szt. Patryk Wróblewski przeczytał maluchom książeczkę, opowiadającą o różnych pojazdach wykorzystywanych przez policjantów podczas codziennej służby.

Bezpieczeństwo naszych dzieci, to wspólny cel. Mamy nadzieję, że po takich spotkaniach policjant będzie się kojarzył przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać, a do której można zawsze zwrócić się pomoc.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska