Podsumowanie akcji „SMOG” w powiecie świeckim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Podsumowanie akcji „SMOG” w powiecie świeckim

Wczoraj, o godz. 22.00 zakończyły się działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. W szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Tylko na terenie naszego powiatu tego dnia przeprowadzono 126 kontroli pojazdów.

Wczoraj (9.10.18) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Świeciu przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „SMOG”. Polegały one na kontroli pojazdów pod względem ich sprawności technicznej, w szczególności tych charakteryzujących się nieprawidłową emisją spalin.  W działaniach wzięło udział 16 policjantów drogówki. Policjanci przez kilkanaście godzin przeprowadzili 126 kontroli pojazdów. Wobec kierujących, którzy dopuścili się przewinień zostały wyciągnięte konsekwencje prawne. W związku z ujawnionymi uchybieniami w stanie technicznym kontrolowanych samochodów policjanci zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Działania "Smog" miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko "zasługa" kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.
 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska