"Międzynarodowy Dzień Mediacji” z policjantami ze Świecia - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

"Międzynarodowy Dzień Mediacji” z policjantami ze Świecia

Data publikacji 11.10.2018

Jak co roku w 3. czwartek października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. W tym roku przypada on 18 października. Komenda Powiatowa Policji w Świeciu włącza się w akcję. Z tej okazji w Sądzie Rejonowym w Świeciu, wspólnie z mediatorem, dyżur będzie pełnił policjant wydziału kryminalnego. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się czym jest mediacja oraz jak można za jej pomocą rozwiązywać spory w sprawach karnych, wykroczeń i nieletnich.

W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji przypadającym w tym roku na 18 października  i Tygodniem Mediacji odbywającym się w dniach 15 - 19 października, Komenda Powiatowa Policji w Świeciu włącza się do działań zmierzających do propagowania idei pozasądowego, pokojowego rozwiązywania sporów.

Mediację można najprościej określić, jako sposób dobrowolnego rozwiązywania problemów, które powstały w wyniku przestępstwa czy wykroczenia, na drodze porozumienia się pokrzywdzonego i podejrzanego lub oskarżonego z pomocą neutralnego mediatora. Mediator musi być, zatem osobą bezstronną, która jest gwarantem, że pomiędzy ofiarą a sprawcą zostanie zachowana swoista równowaga sił, zapewniającą jednocześnie przestrzeganie w pełni ich praw i ochronę godności.

W związku z obchodami „Międzynarodowego Dnia Mediacji" 18 października 2018 roku w godz. 14.00-17.00 w Sądzie Rejonowym w Świeciu Pani Aleksandra Rommel – mediator, radca prawny, wspólnie z policjantem wydziału kryminalnego będzie pełniła dyżur mediatorski.

 

ZAPRASZAMY!!!

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska