„Trzeźwy kierujący"? Nie do końca... - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Trzeźwy kierujący"? Nie do końca...

Wczoraj, zarówno rano jaki i wieczorem, policjanci ze Świecia przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców pod kątem stanu trzeźwości. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 831 kierujących. Niestety nie wszyscy powinni wsiadać "za kółko". Teraz poniosą tego konsekwencje.

Wczoraj (11.10.18) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” policjanci ruchu drogowego ze Świecia przeprowadzili kontrole trzeźwości. Policyjne działania trwały od 5.00 do 9.00 oraz od 18.00 do 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu AlcoBlow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 12 funkcjonariuszy. Wszystko po to, by akcję przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w Przysiersku oraz na ul. Bydgoskiej w Świeciu. Policjanci sprawdzili trzeźwośći 831 kierujących, wśród nich ujawnili 2, którzy nie powinni wsiadać "za kółko". Mundurowi tego dnia zatrzymali 2 prawa jazdy i 8 dowodów rejestracyjnych.

Przed godz. 6.00 w Przysiersku do kontroli został zatrzymany kierujący ciężarowym dafem. 48-latek z powiatu człuchowskiego, jak się okazało miał w organizmie blisko 0,4 promila.

W ręce mundurowych wpadł wczoraj również 41-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Ok 15.00 w Sulnowie kierował ranault trafic. Podczas kontroli stanu trzeźwości „wydmuchał”  blisko 0,9 promila. Grozi  mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Wkrótce usłyszy zarzut i stanie przed sądem.

Pamiętajmy , że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby niejednokrotnie chroni życie jego i innych.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska