Policjanci kontrolowali busy i ciężarówki - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Policjanci kontrolowali busy i ciężarówki

15 października policjanci ze Świecia na terenie całego powiatu kontrolowali samochody ciężarowe, autobusy oraz busy, szczególnie przystosowane do przewozów pasażerskich. Jest to kolejna akcja prewencyjna podyktowana troską o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego powiatu pod nazwą „TRUCK & BUS”.

Policjanci ze Świecia prowadzą szereg akcji prewencyjnych, mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego powiatu. Jedną z takich akcji są działania „TRACK & BUS”.

Wczoraj (15.10.18) od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora policjanci „drogówki” ze Świecia kontrolowali samochody ciężarowe oraz busy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pojazdy tego typu przystosowane do przewozu osób, gdzie pasażerami są dzieci i młodzież, ale także transportu zwierząt i rzeczy.

Policjanci nadzorowali przestrzeganie przepisów prawa związanych z przewozem pasażerów, co do sposobu ich transportu i ilości. Monitorowali stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, posiadane przez nich uprawnienia oraz stan trzeźwości.

Mundurowi skontrolowali 115 pojazdów, w tym 28 ciężarówek. Ujawnili szereg wykroczeń drogowych, w związku z którymi dyscyplinowali kierowców. Ujawnili 6 pojazdów niesprawnych technicznie, z których 2 nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska