„Zaplanuj swoją przyszłość - wstąp w nasze szeregi” - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Zaplanuj swoją przyszłość - wstąp w nasze szeregi”

Policjanci ze Świecia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, włączyli się w organizację międzyszkolnych zawodów integracyjno – sportowych, które odbywały się nad Jeziorem Deczno. Mundurowi promowali zawód policjanta, przygotowali wiele atrakcji dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji.

W czwartek (11.10.18)  na terenie ośrodka wypoczynkowego „Deczno” policjanci wspólnie z pracownikami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu zorganizowali międzyszkolne zawody sportowe dla uczniów szkół z powiatu świeckiego i chełmińskiego. Bieg został zorganizowany w celu  uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież na dystansie ok 7 kilometrów mogła sprawdzić swoje umiejętności w biegu leśnym pokonując przy tym liczne przeszkody.

Zawody uroczyście otworzył Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Pan Piotr Kamiński. Z kolei Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu mł. insp. Tomasz Lubiejewski życzył uczestnikom powodzenia i sukcesów w zawodach oraz zachęcał potencjalnych kandydatów do podjęcia pracy w Policji.

Po zakończeniu rywalizacji funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu odpowiadali na szereg pytań oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Była to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy. Policjanci opowiadali jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji.

Policjanci przypominają wszystkim osobom zainteresowanym, że rekrutacja do służby odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w dowolnym terminie.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...