Jedna kontrola, dwóch zatrzymanych - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Jedna kontrola, dwóch zatrzymanych

Data publikacji 26.10.2018

Dwóch mężczyzn mających związek z narkotykami zostało zatrzymanych przez policjantów ze świeckiej „patrolówki”. Chwilę wcześniej przy jednym z nich mundurowi zabezpieczyli woreczek z podejrzaną substancją, a drugi, jak się okazało, kierował motorowerem pod wpływem amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (25.10.18) o godzinie 16.40 na ulicy Długiej w Sulnowie, pow. świecki, policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn jadących motorowerem. Funkcjonariusze kontrolujący 20-letnich mieszkańców powiatu świeckiego zwrócił uwagę na ich nietypowe zachowanie. Byli pobudzeni, nerwowi, a na pytania odpowiadali wymijająco. Policjanci postanowili dokładniej skontrolować obu mężczyzn. W plecaku należącym do pasażera znaleźli woreczek foliowy ze sproszkowaną, białą substancją, która zostanie poddana szczegółowym badaniom laboratoryjnym.

Z kolei kierowca motoroweru został przewieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono mu badanie na zawartość środków odurzających. Wykazało obecność amfetaminy w organizmie.

Jeśli badania zabezpieczonej substancji wykażą w jej składzie zakazany środek, jego właścicielowi grozić będzie kara do 3 lat więzienia. Natomiast kierowca, jeśli badanie ostatecznie potwierdzi zawartość środka odurzającego we krwi, odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem jego działania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska