Niebawem akcja "Znicz 2018"- prosimy o ostrożność - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Niebawem akcja "Znicz 2018"- prosimy o ostrożność

Data publikacji 26.10.2018

W tym roku już 31 października rozpocznie się na drogach powiatu świeckiego akcja „Znicz 2018”. Działania potrwają do niedzieli 4 listopada. W tym okresie nie są planowane zmiany organizacji ruchu przy największych cmentarzach powiatu. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących samochodami. Oprócz kontroli prędkości, z jaką będą poruszać się kierowcy, sprawdzać będą również ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Zbliżające się dni to czas, w którym wielu z nas wybierze się na groby swoich bliskich. W ramach policyjnej akcji mundurowi będą zwracać uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą kontrolować czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, sprawdzą stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość. Wiadomo, że w tym okresie będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy dlatego też naszym priorytetem będzie upłynnianie ruchu. W tym miejscu należy zaznaczyć iż nie są planowane zmiany organizacji ruchu przy największych cmentarzach naszego powiatu.

Z uwagi na jesienną aurę dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. W rejonie cmentarzy stosujmy się do znaków drogowych i sygnałów podawanych przez kierujących ruchem. Zachowajmy szczególną ostrożność na drogach dojazdowych do cmentarzy. Aby uniknąć korków warto też zostawić swoje auta w garażach, oczywiście w miarę możliwości i skorzystać z komunikacji miejskiej. Piesi uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać o elementach odblaskowych. Wychodząc z samochodu nie zostawiajmy na widoku cennych rzeczy. Nie zostawiajmy przy grobach bez nadzoru torebek, saszetek lub portmonetek. Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej zadbajmy również o nasze mieszkania - czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja!

 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska