Przedszkole „Pod klonem” odwiedziły dzielnicowe ze Świecia - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Przedszkole „Pod klonem” odwiedziły dzielnicowe ze Świecia

Dzieci z Przedszkola Nr 9 w Świeciu, dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjantek. Przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wygląda mundur, w tym policyjna czapka i kajdanki, które miały również możliwość przymierzyć.

Dzielnicowe z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego „Pod klonem”. Głównym tematem spotkania było utrwalenie z przedszkolakami zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Panie policjantki, w formie praktycznej, przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas spacerów. Dzieci poprzez zabawę z wielką przyjemnością przyswajały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.
Następnie mundurowe wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Po tak ważnym spotkaniu, większość przedszkolaków zdeklarowała się zostać policjantem lub policjantką. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły policjantkom podziękowanie oraz kwiatki.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska