Wiadomości

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” na świeckich drogach

Data publikacji 29.10.2018

Policjanci ze Świecia w piątek prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przeprowadzili w piątek (26.10.18) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu świeckiego. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji łącznie skontrolowano 116 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 40 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Podczas trwania działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.   

Tego typu działania na drogach powiatu świeckiego będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska