Wiadomości

O dopalaczach i odpowiedzialności prawnej z uczniami w Pruszczu rozmawiały policjantki ze Świecia

Policjantki ze Świecia spotkały się z uczniami w Szkole Podstawowej w Pruszczu i rozmawiały o problematyce dotyczącej narkotyków i dopalaczy. Podczas wizyty funkcjonariuszki przybliżyły również zagadnienia związane z popełnianiem czynów karalnych oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Od początku roku szkolnego, policjanci ze Świecia organizują spotkania edukacyjne w szkołach, podczas których omawiają zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich w związku z popełnianiem czynów karalnych. Interpretują także przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ponadto przestrzegają przed negatywnymi skutkami zażywania wszelkich środków odurzających, przypominając jednocześnie przypadki zatruć młodych osób dopalaczami, które skutkowały poważnymi i nieodwracalnymi zmianami, a nawet śmiercią. W ramach spotkań prezentowane są często różne filmy zawierające wypowiedzi młodych osób uzależnionych od narkotyków i dopalaczy, na temat ich negatywnych doświadczeń ze środkami odurzającymi oraz ciężkiego leczenia odwykowego i zmarnowanej szansy na dobre życie.

Tym razem spotkania z tego cyklu odbyły się w Szkole Podstawowej w Pruszczu, pow. świecki, gdzie z młodzieżą rozmawiały  mł. asp. Julia Świerczyńska oraz mł. asp. Joanna Tarkowska. Spotkania z młodzieżą to jeden ze sposobów realizacji założeń kampanii "Dopalacze  kradną życie".

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska