Na drogach powiatu trwa policyjna akcja „Znicz 2018” - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Na drogach powiatu trwa policyjna akcja „Znicz 2018”

Kilkunastu funkcjonariuszy ruchu drogowego na dobę pełni służbę podczas policyjnej akcji "Znicz 2018" w powiecie świeckim. Czuwają nad bezpieczeństwem kierowców zmierzających na groby w okresie Wszystkich Świętych. Faktem jest jednak, że najlepiej mogą o siebie zadbać sami kierowcy, jadąc ostrożnie, zgodnie z przepisami.

Najbliższe dni oznaczają dużą mobilizację w szeregach świeckiej policji. Już w środowy poranek, tak jak w całym kraju, zaczęła się akcja „Znicz 2018”, która potrwa do niedzieli, do godz. 22.00. W okolicy cmentarzy i na drogach dojazdowych do nekropolii  spotkać można wzmocnione siły policjantów. W Świeciu stróżów prawa, we wspólnych patrolach, wspiera również Straż Miejska oraz Żandarmeria.
W ramach akcji policjanci ruchu drogowego realizują działania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Ujawniają i eliminują nieprawidłowe zachowania na drogach oraz zapewniają płynność ruchu w pobliżu cmentarzy. W tym okresie na drogach prowadzących do oraz przebiegających przy cmentarzach, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrosło także natężenie ruchu pieszych, dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska