Policjanci pamiętają o ofiarach wypadków drogowych - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Policjanci pamiętają o ofiarach wypadków drogowych

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych, a zarazem okazja by po raz kolejny zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypadł w tym roku na 18 listopada był poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany był również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni. Dzień Pamięci ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo.

W tak szczególnym dniu również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu pamiętali o ofiarach tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze podczas rozmów z kierującymi oraz pieszymi przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także obowiązujących przepisach. W swoich apelach zwracali się o rozwagę i ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby każdy z nich mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego – zarówno od pieszego jak i kierowcy. Szczególnie kierowcy powinni mieć świadomość, że prowadząc swój pojazd są odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo ale też zdrowie i życie innych osób poruszających się po drogach. To ogromna odpowiedzialność.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska