Wiadomości

Podczas działań NURD policjanci nagrali kobietę, która "o mały włos" potrąciłaby pieszych na przejściu

Takie sytuacje niestety zdarzają się bardzo często. Tym razem jednak „piratowi drogowemu” nie uszło na sucho. Kierująca nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, mimo że zrobiły to inne pojazdy. Śmignęła tuż przed przechodzącymi ludźmi. Wykroczenie zostało nagrane na kamerze.

Przejście dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego w Świeciu, tuż przy komendzie policji, jest długie i bez świateł. Dlatego należy tam zachować szczególną ostrożność. Wczoraj (22.11.18) o godz. 15.15, kierująca volkswagenem musiała bardzo się spieszyć. Wymusiła pierwszeństwo na przechodzących pieszych, mimo że samochody jadące sąsiednimi pasami zatrzymały się, by ich przepuścić. Stworzyła w ten sposób zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Na szczęście nikomu się nic nie stało. Za to „pirat drogowy” miał pecha. Nie wiedział, że jeden z samochodów, które się zatrzymały, jest nieoznakowanym radiowozem. I ma kamerę. Ponadto sytuacja została uwieczniona na kamerze zamieszczonej na budynku komendy.

Policjanci tego dnia prowadzili działania NURD. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego to pieszy, rowerzysta i motorowerzysta. Akcja miała  na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Ukierunkowana była na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym.

Dlatego też, kierująca vw polo, po chwili już była w rękach mundurowych. 50-letnia mieszkanka powiatu świeckiego nie tylko powinna ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu ale nie wolno jej też omijać samochodu, który jadąc w tym samym kierunku zatrzymał się przed pasami. Za popełnione wykroczenie otrzymała mandat oraz 10 punktów karnych.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...