Nastolatek zatrzymany z narkotykami - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Nastolatek zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 27.12.2018

19-latek został zatrzymany przez policjantów ze świeckiej „patrolówki”. Chwilę wcześniej mundurowi znaleźli przy nim i zabezpieczyli w sumie 12 woreczków foliowych z podejrzaną zawartością. Policjanci we wstępnych badaniach potwierdzili, że jest to marihuana. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

We wtorek (25.12.18) ok godz. 19:40, policjanci z Wydziału Prewencji w Świeciu patrolując teren miasta, na jednej z ulic zauważyli zaparkowanego na poboczu seata, w którym przebywało kilka osób. Z uwagi na ustronność miejsca i zachowanie jednego z pasażerów, który nerwowo chował cos do kieszeni, postanowili skontrolować przebywające w nim osoby.

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyźni zachowywali się niespokojnie, szczególnie jeden z pasażerów, który chwilę wcześniej zwrócił na siebie szczególna uwagę mundurowych. Fakt ten wzbudził u funkcjonariuszy pewne podejrzenia. W związku z tym przeprowadzili kontrolę osobistą, podczas której w kieszeni spodni 19-latka znaleźli dwa woreczki strunowe z suszem roślinnym. Do pozostałych mężczyzn policjanci nie mięli uwag, dlatego po czynnościach mogli wrócić do domów.

19-letni właściciel narkotyków został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podczas szczegółowej kontroli, policjanci w bieliźnie mężczyzny znaleźli kolejne 10 woreczków foliowych z tą sama zawartością. Wstępne policyjne testy wykazały dla tych substancji cechy charakterystyczne marihuany.

Wczoraj (26.12.18) świeccy kryminalni, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania zakazanych środków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska