Wiadomości

Za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 31.12.2018

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i 10 punktów karnych, to skutek brawurowej jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Kierujący oplem, zatrzymany przez świecką drogówkę, który zlekceważył obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h.

Wczoraj (30.12.2018) patrol ruchu drogowego, przy użyciu nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, kontrolował prędkość kierowców na drodze krajowej nr 5 w powiecie świeckim. Obowiązujące przepisy zignorował 52-letek z powiatu bydgoskiego, kierujący oplem insygnią. W Niewieścinie, na obszarze zabudowanym mężczyzna jechał z prędkością 104 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. W związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetle obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w celu wydania decyzji przez starostę o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące. Dodatkowo otrzymał mandat i 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska