Bądź smart na przejściu dla pieszych - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Bądź smart na przejściu dla pieszych

Działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, policjantki zespołu ds. nieletnich z komendy w Świeciu spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 aby porozmawiać o zagrożeniach jakie mogą pojawić się na drodze w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności przez pieszego przechodzącego przez jezdnię.

„Bądź SMART na przejściu dla pieszych” to spot profilaktyczny, który został stworzony w celu promowania bezpieczeństwa pieszych. Obrazuje on zagrożenie jakie może pojawić się na drodze w wyniku niezachowania ostrożności przez pieszego, który przechodzi przez jezdnie.

Wyświetleniem tego właśnie spotu rozpoczęła się dzisiejsza (04.01.19) pogadanka policjantek ze Świecia z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 7. Podczas spotkania zapoznano dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa na drodze. Omówiono zasady prawidłowego poruszania się pieszych oraz rowerzystów. Pouczono którą stroną drogi należy się poruszać oraz jak przechodzić na drugą stronę jezdni.

Ważne informacje dotyczyły zakazu:

- wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych lub spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność,
- zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię,
- przebiegania przez jezdnię,
- przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym czy wejścia na jezdnię przy czerwonym świetle,

- korzystania z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.
 

Policjantki przypomniały uczniom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dla poprawy ich widoczności. Prosiły aby poruszając się po drodze kierowali się rozwagą, rozsądkiem i ostrożnością.

Mając na celu promowanie bezpieczeństwa apelujemy o rozwagę, ostrożność i zachęcamy do obejrzenia zamieszczonego poniżej spotu.

 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...