Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczne drogi wojewódzkie” w powiecie świeckim

Data publikacji 07.01.2019

Policjanci ze Świecia przeprowadzili w piątek działania pn. „Bezpieczne drogi wojewódzkie”. Głównym celem funkcjonariuszy było ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach działań prowadzonych w piątek (04.01.19) w godz. 14:00-22.00 pn. „Bezpieczne drogi wojewódzkie” policjanci z komendy w Świeciu wykorzystywali zarówno radiowozy oznakowane, jak i  pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. W policyjnej akcji realizowanej na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach i głównych ciągach komunikacyjnych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamią przepisy dotyczące wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, takich jak nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość czy nie stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

W działaniach wzięło udział 6 policjantów, którzy skontrolowali 24 pojazdy, ujawnili 11 wykroczeń w ruchu drogowym, za które nieodpowiedzialni kierowcy ponieśli odpowiednie konsekwencje.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierowców jak i pieszych. Po oblodzonych jezdniach i chodnikach zimą ciężko się poruszać, a chwila nieuwagi może zakończyć się w najlepszym razie stłuczką lub siniakami. Pamiętajmy, że ceną lekkomyślności czy błędu popełnionego w ruchu drogowym jest ludzkie życie!

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska