Wiadomości

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie świeckim

Wczoraj policjanci ze Świecia prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Policjanci ruchu drogowego z komendy w Świeciu wczoraj (08.01.19) w godz. 6.00-22.00 przeprowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. W oparciu o analizę zdarzeń drogowych, a także natężenie ruchu, wyznaczone zostały miejsca, w których funkcjonariusze prowadzili statyczny i dynamiczny pomiar prędkości, w kilku miejscach i w tym samym czasie na tej samej drodze . Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie liczby wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.

W działaniach wzięło udział 15 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 72 pojazdy. 36 kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w związku z czym sprawcy wykroczeń musieli liczyć się z konsekwencjami. Podczas trwania działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska