Remontując budynek okradł właściciela - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Remontując budynek okradł właściciela

Data publikacji 09.01.2019

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 52-latkowi podejrzanemu o kradzież elektronarzędzi, które wyniósł z remontowanego lokalu w Świeciu. Policjanci odzyskali cześć utraconego sprzętu, a mężczyzna usłyszał zarzut zaboru mienia w celu przywłaszczenia. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło nocą z 4 na 5 grudnia ubiegłego roku w jednym z budynków w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego. Nieznany wtedy sprawca wykorzystał nieuwagę właściciela i podczas remontu lokalu ukradł elektronarzędzia.

Wczoraj (08.01.19) na podstawie ustaleń kryminalni ze  Świecia zapukali do drzwi jednego z domów w gminie Pruszcz, gdzie zatrzymali 52-latka podejrzanego o kradzież. Jak się okazało, mężczyzna wykorzystał zaufanie pokrzywdzonego, który zatrudnił go do prac remontowych. Kiedy nadarzyła się okazja, okradł go.

Mundurowi podczas przeszukania domu odzyskali część skradzionego mienia, które przekazali już właścicielowi. Sprawca kradzieży, jeszcze tego samego dnia (08.01.19), usłyszał zarzut. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska