Kontrole autokarów przed wyjazdami - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kontrole autokarów przed wyjazdami

Data publikacji 10.01.2019

Niebawem w powiecie świeckim rozpoczną się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających w tym czasie na zorganizowane zimowiska, wzorem lat ubiegłych, policjanci ruchu drogowego komendy w Świeciu będą prowadzili kontrole autobusów, zajmujących się obsługą transportową wycieczek.

Podczas tego typu czynności policjanci szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację. Funkcjonariusze w trakcie badań skupiają się także na stanie technicznym autokaru, ogumieniu i oświetleniu pojazdu.


Przypominany rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem. Informujemy, że będą one realizowane przez policjantów WRD KPP w Świeciu na wyznaczonych przez zgłaszających kontrolę parkingach. Zgłoszenia prosimy kierować w formie wniosku o przeprowadzenie kontroli autobusu, przesłanego na adres Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 153 lub e-mailem na adres: przemyslaw.kaldowski@bg.policja.gov.pl z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wzór wniosku znajduje się w załączniku.

W celu uzgodnienia szczegółów kontroli autokaru można kontaktować się pod numerem telefonu: 52 33 32 539 w godz. 7.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska

Pliki do pobrania