Poszukiwany zatrzymany dzięki czujności sędziego - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Poszukiwany zatrzymany dzięki czujności sędziego

Kryminalni ze Świecia zatrzymali poszukiwanego 37-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Było to możliwe dzięki czujności sędziego ze Świecia i jego asystentki, którzy powiadomili mundurowych o swoich podejrzeniach. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna od razu trafił do zakładu karnego.

Wczoraj (9.01.19) policjanci ze Świecia zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności 37-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Chwilę wcześniej mężczyzna stawił się do sądu w Świeciu w związku z licznymi włamaniami, jakich dokonał na terenie powiatu.

Pracujący nad sprawą sędzia oraz jego asystentka, podczas weryfikacji informacji zawartych w wywiadzie nabrali podejrzeń, że mężczyzna ten może mieć "na sumieniu” również inne przestępstwa popełniane na terenie całego naszego województwa. O swoich przypuszczeniach powiadomili mundurowych.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili w systemach dane 37-latka. Podejrzenia sędziego potwierdziły się. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska