„Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu świeckiego - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu świeckiego

Data publikacji 24.05.2019

Policjanci ze Świecia wczoraj (23.05.19) prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z komendy w Świeciu przeprowadzili wczoraj (23.05.19) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu świeckiego. Wystawiono w sumie 13 statycznych kontroli, gdzie funkcjonariusze kaskadowo mierzyli prędkość. Wyznaczone były one w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

W akcji łącznie skontrolowano ponad 100 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 49 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Podczas trwania działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Tego typu działania na drogach powiatu świeckiego są prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska