Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkości" - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkości"

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj (9.07.19) policjanci ze Świecia prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili ponad 30 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wczorajszych (9.07.19) działaniach uczestniczyło 11 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili ponad 30 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Warto podkreślić, że na terenie powiatu świeckiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Policjant kontroluje prędkość pojazdów na ul. Wojska Polskiego w Świeciu
  • Policjanci podczas działań "Kaskadowy pomiar prędkości"
  • Policjanci drogówki ze Świecia podczas działań na drodze
  • Funkcjonariusz zatrzymuje do kontroli kierującego samochodem kia
  • Policjanci podczas kontroli dokumentów