Policyjna grupa „SPEED” zatrzymała kolejne prawa jazdy - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Policyjna grupa „SPEED” zatrzymała kolejne prawa jazdy

Data publikacji 16.09.2019

Policjanci drogówki ze Świecia działający w ramach kujawsko-pomorskiej grupy „SPEED” podczas kontroli prędkości zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu kolejny raz podczas działań ukierunkowanych na kontrole prędkości pojazdów poruszających się na terenie zabudowanym zatrzymali trzy prawa jazdy. Uprawnienia do prowadzenia samochodów na trzy miesiące stracili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W pierwszym przypadku 39-letni mieszkaniec Świecia z nadmierną prędkością jechał przez Warlubie (pow. świecki). Statyczna kontrola prędkości wykazała, ze jechał kią z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Chwilę później ograniczenie prędkości zlekceważył kolejny 39-latek, tym razem z Gdańska. Stracił prawo jazdy jadąc oplem 118kh/h. Trzecie zatrzymanie pojazdu jadącego z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym miało miejsce w miejscowości Dragacz, gdzie prawo jazdy zostało zatrzymane 22-letniej mieszkance powiatu wąbrzeskiego. Kierująca audi pędziła z prędkością 103 km/h.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy, w tym przypadku wszyscy stracili prawo jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska