Podsumowanie policyjnej akcji „ ZNICZ 2019” w powiecie świeckim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Podsumowanie policyjnej akcji „ ZNICZ 2019” w powiecie świeckim

Data publikacji 04.11.2019

Wczoraj zakończyliśmy akcję „ Znicz 2019”. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019” na drogach powiatu świeckiego rozpoczęła się w czwartek (31.10.19 r) i zakończyła w niedzielę (3.11.19 r). W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. W działaniach wzięło udział ponad 126 policjantów, których wspomagali strażnicy miejscy. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg sprawdzając: stan trzeźwości kierujących, prawidłowe przewożenie pasażerów, stan techniczny pojazdów. Mundurowi reagowali również na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekroczenie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Świeccy policjanci przez 4 dni akcji skontrolowali ponad 400 pojazdów. Pomimo apeli mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Wobec 112 kierujących funkcjonariusze zastosowali mandaty karne i zatrzymali  13 dowodów rejestracyjnych. Na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowaliśmy 23 kolizje drogowe. 

Autor: Julia Świerczyńska
Publikacja: Julia Świerczyńska