Kontrola autokarów przed wyjazdami - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kontrola autokarów przed wyjazdami

Wiosna i lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, wzorem lat ubiegłych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu prowadzą kontrole autokarów oraz pojazdów przewożących dzieci.

Wiosną oraz w czasie wakacji odnotowuje się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów. W wycieczkach, przejazdach na obozy, koloniach i zgrupowaniach uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy z uczestników chce i ma prawo bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Dlatego też policjanci ruchu drogowego świeckiej komendy weryfikują docierające do nich sygnały o niesprawnych autokarach przewożących grupy osób.

Przypominany rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem. Informujemy, że będą one realizowane przez policjantów WRD KPP w Świeciu na wyznaczonych przez zgłaszających kontrolę parkingach. Zgłoszenia prosimy kierować w formie wniosku o przeprowadzenie kontroli autobusu, przesłanego na adres Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 153 lub e-mailem na adres: sebastian.horodecki@bg.policja.gov.pl z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wzór wniosku znajduje się w załączniku.

W celu uzgodnienia szczegółów kontroli autokaru można kontaktować się pod numerem telefonu: 52 33 32 539 w godz. 7.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska

Pliki do pobrania