Miał ponad 2,3 promila, a wsiadł do auta i ruszył w drogę - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Miał ponad 2,3 promila, a wsiadł do auta i ruszył w drogę

Kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat grozi 20-letniemu mężczyźnie, który wjechał samochodem w ogrodzenie jednego z domów. Mieszkaniec gminy Drzycim, stracił panowanie nad pojazdem, po czym wylądował na pobliskiej posesji. Policjanci zatrzymali kierowcę, ponieważ jak się okazało, miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22.09.18) ok. godz. 2.15 w Laskowicach, pow. świecki. 20-letni mężczyzna jechał nissanem almerą. Jechał jednak na podwójnym gazie, co odczuło na sobie ogrodzenie jednej z przydrożnych posesji, w które wjechał. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Oprócz zdemolowanego płotu, w którym zaparkowany był samochód, policjanci znaleźli też pijanego kierowcę. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 2,3 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Odpowie również za popełnione wykroczenie.