Przedszkole „Słoneczko” gościło policjantów ze Świecia - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Przedszkole „Słoneczko” gościło policjantów ze Świecia

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze, to treści, które poznały dzisiaj dzieci z Publicznego Przedszkola "Słoneczko" w Świeciu. Dzieciaki mogły posłuchać o tym jak wygląda praca policjanta oraz zobaczyć dlaczego noszenie odblasków jest takie ważne.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów zespołu do spraw nieletnich i patologii, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było przedszkole „Słoneczko” w Świeciu. W spotkaniu uczestniczyło kilka grup przedszkolaków w różnym wieku. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta.

W trakcie wizyty policjantka i policjant opowiadali najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze jak również o zadach bezpieczeństwa w domu. Na koniec policjanci otrzymali od gospodarzy spotkania własnoręcznie wykonane rysunki oraz podziękowanie.
 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska