Kolejny pijany kierowca spowodował kolizję - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kolejny pijany kierowca spowodował kolizję

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który w Bramce, pow. świecki, spowodował kolizję. Mężczyzna kierując seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował w pole. Sprawca niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (9.10.18) po godzinie 20.10 dyżurny świeckiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bramce, pow. świecki. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 23-letni kierujący seatem ibizą nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował.

Podczas wykonywania czynności, policjanci, od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Szybko okazało się, że kierujący, który doprowadził do kolizji, jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

23-latek ze Świecia niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów nawet na 15 lat. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska