Wiadomości

Dzięki publikacji nagrania policjanci ustalili mężczyznę, który przywłaszczył pieniądze z bankomatu

Data publikacji 03.01.2019

Policjanci z komendy w Świeciu ustalili tożsamość mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie pieniędzy z kasetki bankomatu, gdzie chwilę wcześniej pokrzywdzona wypłaciła gotówkę. Dzięki publikacji wizerunku sprawcy w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby, a gotówka została zwrócona pokrzywdzonej.

Dzisiaj (03.01.19) policjanci zespołu ds. wykroczeń komendy w Świeciu ustalili tożsamość mężczyzny, który przywłaszczył pieniądze z kasetki wypłat jednego z bankomatów na terenie Świecia. W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać najprawdopodobniej sprawcę przywłaszczenia. Dzięki publikacji wizerunku sprawcy w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Pokrzywdzona przekazała również informację, że odzyskała utraconą gotówkę.

Do zdarzenia, o które mężczyzna jest podejrzewany , doszło 23 listopada 2018 roku na ulicy Krausego. 61- latek podszedł do bankomatu, z kasetki wypłat zabrał pieniądze w kwocie 400 złotych, wypłacone chwilę wcześniej przez pokrzywdzoną, a następnie odszedł. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyczynili się do ustalenia tożsamości mężczyzny przedstawionego na nagraniu.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska