Maksymalna dawka wiedzy tuż przed feriami - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Maksymalna dawka wiedzy tuż przed feriami

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Jak co roku przed zimowym wypoczynkiem, mundurowi z powiatu świeckiego spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj (08.01.19) w ramach tegorocznych działań „Bezpieczne ferie” odbyło się spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeciu. O tym jak bezpiecznie spędzić ferie z dziećmi i młodzieżą rozmawiali policjanci, strażacy, strażnik miejski oraz przedstawicielka sanepidu.

Policjant ruchu drogowego omówił aspekty dotyczące niebezpieczeństw z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się poruszając się po drodze. Radził, aby do zabawy wybierać miejsca z dala od jezdni, gdzie maluchy nie będą narażone na potrącenie. Przypomniał podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz zachęcał do korzystania z odblasków. Policjantka zespołu ds. nieletnich przypomniała natomiast o niebezpieczeństwach, jakie mogą wystąpić podczas kontaktu z osobami obcymi, natomiast ze starszymi uczniami omówiła zalety oraz ryzyko wynikające z korzystania z Internetu.

Strażacy przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, informując słuchaczy jakie mogą być tego skutki. Opowiedzieli, w jaki sposób zachować się w przypadku załamania się tafli lodowej i jak nieść pomoc tonącemu. O szczegółach pierwszej pomocy opowiedział natomiast Komendant Straży Miejskiej, a swoją prelekcję urozmaicił pokazem resuscytacji.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali również rad przedstawicielki sanepidu, która wyjaśniła, że bardzo ważny jest ubiór stosowny do pogody. Przestrzegła też przed szkodliwym działaniem dopalaczy.

Na zakończenie mundurowi życzyli uczniom udanych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska